- Konkurs Poetycki (2024)
 - Konkurs Poetycki (2023)

Patronat medialny: - Konkurs Poetycki (2022)
 - Konkurs Poetycki (2021)
 - Konkurs Poetycki (2020)
 - Konkurs Poetycki (2019)
 - Konkurs Poetycki (2018)
 - Konkurs Poetycki (2017)
 - Konkurs Poetycki (2016)
 - Konkurs Poetycki (2015)
 - Konkurs Poetycki (2013)
 - Konkurs Poetycki (2012)
 - Konkurs Poetycki (2011)
 - Konkurs Poetycki (2010)
 - Konkurs Poetycki (2009)
 - Konkurs Poetycki (2008)
 - Konkurs Poetycki (2007)
 - Konkurs Poetycki (2006)
 - Konkurs Poetycki (2005)
 - Konkurs Poetycki (2004)

Finał konkursu im. ks. Józefa Jamroza
„O autentyczną wiarę”- finał 2013

W minioną niedzielę odbył się finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. ks. kanonika Józefa Jamroza, kapłana męczennika, „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Na tegoroczny konkurs zgłoszono ponad 1300 utworów pisanych wierszem, prozą oraz wspomnień – świadectw.

Wręczenie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka” odbyło się Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej. Obecna edycja konkursu okazała się szczególnie owocna, ponieważ 377 poetów z kraju i zagranicy przysłało ponad 1300 utworów pisanych wierszem, prozą oraz wspomnień – świadectw. Znamienne jest to, ze wśród wspomnień – świadectw znajdują się takie, które informują o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem kapłana męczennika ks. kanonika Józefa Jamroza.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście podczas zwieńczenia konkursu mogli wysłuchać wspomnień o tym cenionym kapłanie oraz recytacji poezji w wykonaniu autorów przybyłych z różnych stron kraju.

Prace nadesłane na konkurs w kilku kategoriach: wspomnienia – świadectwa, poezja, twórczość dzieci i młodzieży, oceniało jury w następującym składzie: ks. dr Jerzy Smoleń – przewodniczący – poeta, pisarz, psycholog, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II; ks. dr Paweł Kochaniewicz – polonista, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Nowym Sączu; dr Joanna Gondek – filozof, wykładowca retoryki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II; mgr Władysława Anna Jamróz – poetka, pisarka, dziennikarka, polonistka, radna powiatu limanowskiego.

Nagrodę specjalną za wspomnienia – świadectwa oraz za całokształt twórczości literackiej zdobył Kazimierz Surzyn z Juszczyna i otrzymał nagrodę przewodniczącego jury – ks. dr. Jerzego Smolenia, a będzie to pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II.

Pierwszą nagrodę w kategorii poezja otrzymał ks. Janusz Kozłowski ze Świdnika; drugą nagrodę Michał Janusz z Lublińca; trzecią – Leokadia Baran z Krakowa i równorzędną trzecią Zbigniew Broński z Krosna. We wszystkich kategoriach przyznano wiele nagród i wyróżnień.

Podczas uroczystości Władysława Anna Jamróz, siostra zamordowanego kapłana, ogłosiła, że już można nadsyłać prace na kolejną edycję konkursu.

Konkurs, zainicjowany w 2003 r. przez poetów Zagórza i Podhala w celu nagłośnienia morderstwa dokonanego w nocy z 10 na 11 grudnia 2001 r. w Jelczu -Laskowicach w diecezji wrocławskiej na kapłanie, cieszy się dużą popularnością, staje się nawet konkursem międzynarodowym, bowiem na jego poszczególne edycje napływają prace nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się poeci z Niemiec i USA, a nawet misjonarz z Indonezji.